Майже кожен користувач комп’ютера хоча б раз стикався з необхідністю створення скріншота. Скріншот — це зображення, яке користувач бачить на екрані монітора. І хоча це не складно, багато людей і досі не знають, як можна зробити знімок свого екрану.

Перш за все, скріншот можливо зробити за допомогою стандартних функцій операційної системи Windows.

Яндекс
  1. Для цього знайдіть на своїй клавіатурі клавішу «Print Screen» (PrtSc) та натисніть її. Зазвичай вона знаходиться на клавіатурі зверху з правої сторони. А у випадках, коли необхіден скрін лише активного вікна, потрібно натиснути комбінацію клавіш Alt+PrintScreen. Після натискання клавіш, знімок вашого екрану потрапить в буфер обміну.
  2. Далі відкрийте будь-який графічний редактор, зазвичай всі використовують стандартний графічний редактор в windows Paint, і вставте в нього зображення, натиснувши «вставити» або комбінацію клавіш Ctrl+V.
  3. Наступним кроком буде вибір необхідного формату для збереження зображення у потрібну вам папку. Вітаю, ваш скріншот готовий! Якщо це необхідно ви можете одразу відредагувати (задати потрібний розмір, виконати обрізку і т.д.) знімок в Paint.

Тим кому потрібно робити скріншоти постійно, створювати їх за допомогою лише операційної системи буде складно та не ефективно. Зручніше скористатися спеціальними програмами, які роблять знімок екрану за допомогою натискання лише однієї кнопки, та автоматично зберігають його в заздалегідь зазначену папку. Таких програм в інтернеті безліч, і я к мінімум, половина з них є безкоштовними.

Читайте также:
Зачем нужен автопрозвон

Однією з таких програм є WebShot. За допомогою неї можливо створювати повнорозмірні знімки веб-сторінок різних інтернет ресурсів. Зображення сайтів можна отримати навіть без запуску свого браузера. Для цього достатньо в завантаженій програмі в головному вікні прописати адресу ресурсу і запустити процес отримання знімка. А у випадку коли необхідно зняти скріншоти відразу з декількох сайтів, в WebShot існує додаткова функція, необхідно лише скласти список з вказаними адресами.

Спеціальні програми зручні також тим, що з їх допомогою можна робити не тільки знімок всього екрану, але й вибрати для зняття скріншота будь-яку окрему його область. Тобто вони дозволяють зробити знімок тільки потрібного відкритого вікна або його частини, без робочого столу і т.д. Найчастіше в таких програмах вбудований власний редактор та інші корисні функції. Найбільш функціональні програми доступні на платній основі, але є й ті, які пропонуються безкоштовно.

Одна з таких безкоштовних, але досить функціональних програм – PicPick. Вона достатньо функціональна та має вбудований візуальний редактор, який дозволяє одразу відредагувати отриманий знімок на свій власний розсуд, а тому вільно конкурує з платними аналогами.

Якщо бажаєте не тільки створювати скріншоти, але і записувати відео, скачайте з інтернету безкоштовну програму Screen Capture. Вона сумісна з усіма операційними системами від Microsoft. Тут є можливість використання готових налаштувань, та самому змінювати вручну будь-які параметри. Це може бути область захоплення, швидкість запису, ступінь стиснення і багато іншого.

Читайте также:
Как правильно играть в онлайн-лотереи?